Ny her på BarnetMitt?
Det er gratis å melde seg inn
Velkommen! Registrer deg her
Forum

Vaksinedebatten

Vaksinering er et omdiskutert tema, det er det ingen tvil om. Det er heller ingen tvil om at vaksiner i hovedsak redder liv rundt om på hele kloden vår og at vaksinasjonsprogrammer har utryddet feks kopper som sykdom. Av 1000 barn som ikke er vaksinerte og får meslinger, så vil ett av dem dø, også her til lands.
Før du fatter en beslutning om hvorvidt du skal la være å vaksinere barnet ditt, så ta en skikkelig diskusjon med helsesøster eller fastlegen din.
Slit debatten med helsa, men fatt ikke beslutningen din bare på bakgrunn av innleggene her.
Vennlig hilsen jordmor Siri
Nå tror jeg at jeg har bestemt meg ang vaksiner
 13:29 20.04.2007
Gutten vår får ingen flere vaksiner nå mens han er så liten. (6mnd nå)
Han har fått den vanlige runden ved tre mnd, og det får bli med det.
Når nervesystmet han er bedre utviklet ved ca 4 års alder skal han få noen vaksiner.(trippel+hib, hvis jeg ikke ombestemmer meg igjen) Han skal ikke ha mmr før han er kjønnsmoden, hvis han til da ikke har hatt noen av sykdommene. BCG utgår også.
Etter å ha lest side opp og side ned om vaksiner, og masse argumenter for og i mot, har jeg kommet fram til dette. Jeg er veldig glad debatten kom opp, slik at jeg satte meg bedre inn i hva vaksinene inneholder og hvilke bivirkninger de kan ha!
Mor@te4
Sv: Nå tror jeg at jeg har bestemt meg ang vaksiner
 14:32 20.04.2007
hei:)

Det skal ikke være lett dette her og det med riktighet.Vi var helt sikre på at sønnen vår skulle få vaksiner,men den dagen han skulle ta de hadde han feber,så det ble utsatt.Det er jeg glad for nå.Jeg begynte å sette meg inn i vaksinasjonsspm og evt fordeler/ulemper med disse og vi tok det standpunktet av vi ville utsette vaksinasjonen på ubestemt tid.Syns det er bra at flere og flere setter seg inn i dette ang vaksinasjoner, og om man velger å gjøre det eller ikke det er et valg man må ta selv.
Anca og Liam
Sv: Nå tror jeg at jeg har bestemt meg ang vaksiner
 22:09 22.04.2007
Men det er litt skummelt når antyi-vaksinefanatikere legger ut masse linker med skikkelig spekulativt stoff og skremselspropaganda som for de fleste ser ut som nøytrale fakta.

jEG KAN MYE OG HAR SATT MEG VELDIG GODT INN I DETTE, MEN VAKSINERER LIKEVEL BARNA MINE MED GOD (ops, beklager store bokstaver) samvittighet.

Så lenge du har funnet saklig informasjon (og ikke bare har fulgt f.eks Dr. Ypperts linker fra kranglesiden ...skrekk og gru!!!!!) og bygger dine valg på det, så er det vel ok.
Anonym
Sv: Nå tror jeg at jeg har bestemt meg ang vaksiner
 23:04 22.04.2007
Så anonym har satt seg godt inn i dette? Hvor godt kjenner du til vaksiner?
La oss alle her inne få høre hvordan din kunnskap er!!

PS: Ikke kom med noe udokumentert tull fra "presteregimet ved Folkehelsinstituttet" Her vil vi høre dine kunnslaper om sikerheten og effekten av vaksinene.

Ellers så må jeg minne om at det er lov til å stille spørsmål omkring dette tema samt å lage en heftig diskusjon uten at du trenger å utbrodere et ubetydelig nick inne på en krangleside.

PS:-) Husk referanser..

Ellers så synes jeg du også burde ta en titt på alarmerende tall etter at Legemiddelverket publiserte denne tragiske artikkelen om nesten 80% økning av innrapporteringer av komplikasjoner etter vaksinering i 2006. Skremmende med tanke på at Folkehelseinstituttet også har en utrolig dårlig rutine på disse innrapporteringene.

http://www.legemiddelverket.no/upload/29318/20070410151618.pdf
Anonym
Du må være innlogget eller medlem for å skrive innlegg. Klikk her for å logge inn eller bli medlem

(Fyll inn mottakers e-post adresse og klikk send. Du kommer tilbake til denne siden etterpå)


------- Annonser -------