Ny her på BarnetMitt?
Det er gratis å melde seg inn
Velkommen! Registrer deg her
Forum

Kronisk syke barn

Her kan du legge inn dine erfaringer med kronisk sykt barn, eller dine spørsmål til andre som har syke barn og få noen gode råd.
Vennlig hilsen jordmor Siri
Hvordan fortoner barneastma seg?
13:41 8.12.2006
Har en liten gutt på litt over et år som stadig våkner om nettene og er tett i pusten... Har fått beskjed om at det "sikkert bare er forkjølelse, han har jo nettopp begynt i barnehagen", men nå har det vart i flere mnd og han er helt fin om dagen... Kommer ofte etter at han har sovet en stund eller i forbindelse med grining. Noen med erfaring/tips/råd??
Eg e viking eg!!
Sv: Hvordan fortoner barneastma seg?
12:03 25.12.2006
Hei. jeg hadde barneastma. Husker ikke helt hvordan det ble oppdaget. Men jeg hadde mye "bronkitt", slimhoste (gikk konstant på slimløsende hostesaft om nettene), begynnende lungebetennelse o.l

Var mye sliten og trøtt om vinteren.

Men dette var i 1987, hell no. Så jeg husker ikke hvordan de fant det ut, eller i hvilken forbindelse.

Men snakk med barnelegen, avæ?
Anne-ama
Sv: Hvordan fortoner barneastma seg?
18:25 18.01.2007
Sånn hadde gutten min og det på nattestid, mens han på dagtid var ganske fin. Legen fant ut at han hadde ømfintlige luftveier, men ikke barneastma.Gutten vår var også mye plaget med falsk krupp og det startet ofte med at han ble tett i pusten og fikk bjeffehoste etter hvert. Ble også tett når han gråt mye.

Vi fikk en henvisning fra barnelegen til en spesialist på astma.dette kan du si fra om på helsestasjonen.Det er tryggest for barnet å få det sjekket ut.
køben
Du må være innlogget eller medlem for å skrive innlegg. Klikk her for å logge inn eller bli medlem
Google 
 
BarnetMitt.com    Web

(Fyll inn mottakers e-post adresse og klikk send. Du kommer tilbake til denne siden etterpå)