Som gravid forventes det fra alle kanter at du skal klare å stumpe sigaretten. Men de fleste som har vært i klørne på Kong Nikotin vet at dette er lettere sagt enn gjort. Her kan dere gleder og frustrasjoner, og fortelle hverandre hvordan dere har klart dere - på godt og vondt.
Røyking og keisersnitt
19:29 10.07.2008
har endelig fått innvilget keisersnitt etter mye om og men.
men hittil har ingen spurt meg om jeg røyker annet enn legen som har notert det på helsekortet mitt.
noen som vet om det har noe betydning for ks?
Anonym
Sv: Røyking og keisersnitt
17:02 11.07.2008
Vet bare at det har en del å si for morkaka, at den kan løsne eller noe, men det er sånn generelt da.. Du må nesten få litt info hos legen din synes jeg.
Slutt å røyk så slipper du å leve med den angsten. Livmora kan løsne og det kan føre til komplikasjoner. Dessuten er det farlig for fosteret at du røyker. Lav fødselsvekt og sykdommer senere i livet er bare få av de negative bivirkningene.
Les lenger ned på siden med linkene om de som har opplevd dødfødsler etc. Dette vil du ikke oppleve, eller bryr du deg mer om røyken?
Det finnes mange tilbud i dag for å slutte å røyke og du burde være såpass opplyst at du slutter med en gang du finner ut at du er gravid, hvis ikke før!
Tenk på babyen din, hvordan den vrir seg hver gang du tar et trekk av sigaretten.
Finn ut hva som er viktigst du: babyens helse eller sigaretten.
valget burde ikke være vanskelig.
Slutt å finne 1001 unnskyldninger på hvorfor du ikke kan/vil slutte. Se heller på den ENE gode unnskyldningen du har: barn i magen!
Anonym
Du må være innlogget eller medlem for å skrive innlegg.
Klikk her for å logge inn eller bli medlem