Det er to ting min gutt har sagt veldig lenge. Det ene er "Hæ?" og det andre er "Mipp-mæ!", som betyr "hjelp meg!" Rimelig lei av at han sier "hæ". Han sier det etter ALT vi sier. Og ikke bare en gang! :-)
"Ha den" begynner jeg å bli rimelig lei, aner ikke hvordan jeg skal få henne til å si hva hun egentlig mener. Hun har jo et relativt bra ordforråd selv om hun ikke setter sammen så mange ord enda. Antar det er min egen feil, man har jo en tendens til å si "vil du ha den/det" i stede for "vil du ha bamsen/flaska/ballen" etc. Nok en ting å huske på til evt.søsken kommer *sukk*.
Ja han har mye som han sier hele tiden, veldig stort ordforåd....MEN...jeg tror jeg blir gaaaal snart av denne her "mamma?...mamma!...mamma!! ...mamma???...hvor er du..mamma??!!!" Hehehe den er konstant, han skal til enhver tid vite hvor jeg er i leiligheten, skulle tro vi bodde i slott vettu:)
Gutten vår snakker myyyye, og har et enormt ordforråd, men til min store fortvilelse, så er det noen ord som han synes er HYSTERISK morsomme om dagen, og det er: PROMP, BÆSJ, PISS......... =(
Jaja, det går vel over.. Er en "trend" i bhg om dagen =/
Sier disse ordene etter andre ting, sånn som "mammapromp", "pappapiss", "middagbæsj" osv...og så HAHAHAHA...
Ikke særlig flatterende språk, men forferdelig morsomt....synes han!
(blir 3 år i november)
hva er det, hva han sa, hva ligger han i da, hvorfor flira hun da, hvorfor stppa du bilen da mamma, hvor kjørte du da pappa, hva du har i munnen da mamma,
hvem, hva, hvor, hvorfor...................SØRSMÅL ved ALT................................heeeeeeeeeeeeeeeeeeele tiden
*dåååååne*
Anonym
Sv: Er det noe barna deres sier HELE TIDEN ?
08:46 8.07.2008
Eg må det
eg skal det
pappe/mamma/besto/bestemor sa det
nei nei nei mamma/pappa
Tuppa vår gjentar omtrent alltid det hun sier opptil flere ganger,.det som gjentar seg mest er hæ???hehe
eller mamma kjøre bil, eller pappa kjøre bil..
hellikopter sier hun mye..hehe og traktor
Min elsker å telle og å ramse opp de ord han kan. Slik tror han at han fører lange samtaler (med seg selv). Men når det er noe han vil og ikke klarer å uttrykke går det i ma ma ma ma mens han peker.
Hun har heldigvis gitt seg nå, men for et par måneder siden orket jeg nesten ikke ta henne med på butikken. Uansett hva hun så, om det var en liter melk eller et puslespill:
"Mamma, sånn har vi hjemme."
Og dersom jeg ikke svarte bekreftende eller avkreftende på det:
"Sant mamma, sånn har vi hjemme? Sant mamma, sånn har vi hjemme? Sant mamma, sånn har vi hjemme?"
Her går skravla i ett sett (2,7 år), men noen ting går igjen:
"kan du fortelle?" (dvs. at jeg skal lese høyt fra boka)
"jeg skal bare lese en liten bok først" (typisk når vi har dårlig tid)
"jeg vil ha vann, mamma!" (fra senga etter legging, med stadig stigende og mer insisterende stemme)
"Koffår det da??" som betyr: "hvorfor det da?"... hun spør hele tiden. Får svar på det hun spør om, men fortsetter og skal ha svar på svaret også..hehe. Hun er 2,5 år.
Anonym
Sv: Er det noe barna deres sier HELE TIDEN ?
10:51 15.07.2008
mi jente på 2 år, seie: faktisk mamma, faktisk... og det første ho seie når vi står opp: Henne skal vi, mamma. og so er ho begynt å seie voy, voy..fatter ikkje koffor :o) Men ho tyyyt i eit strekk:o) synest det er kosli eg.. veit ken ho har det frå :o)
Gutten min er så utrolig mamma-gutt om dagen.... Så det går mye i å få meg med dit han vil leke. "Mamma, dit". Også må jeg sitte helt inntil han og leke... "Mamma sitte der".
Anonym
Sv: Er det noe barna deres sier HELE TIDEN ?
08:20 20.07.2008
han har vært noe sen men det har komet seg KRAFTIG nå hihi, han sier: fate, traktor, båt (eliasbåten), elilias=elias, toge (thomas toge), hæ, bæstefar, bæsta, mamma mamma mamma, michael (onkelen, nekter å si onkel hehe), gå gå, opp å ned, ygert (yougert), anan(banan) osv, BLIR SPRØØØ! det er så MANGE ord som sies HELE tiden hihi
møkka bikkje- vi har valp i huset, fy fia- valp, (må begynne å moderere språket nå ja) gravemaskin, også hanne sin... skravla går hele tiden her igrunnen. Også er IS et populært ord...
for litt siden fikk jeg et brannsår og tatt piercing i navelen og da så hun på brannsåret og sa au au flere ganger daglig og se og drar opp singletten og skal se på piercingen :-) så søt atte :-) lol:p
Haha. Morsomt å se hvor like de er. Sønnen min på 2 år og 9 mnd sier:
- "hæ" til alt han ikke skjønner / vil skjønnne
- "se på meg, mammma"
- "hvor der'e bilen min, mamma?" (altså "hvor er bilen min, mamma?")
- "pøkekele" (altså "spøkelse")
- "klare selv" eller "nei, jeg" (og, som en annen skrev, etterfølges ofte av en spakere "hjelpe meg, mamma")
- "jeg MÅ..."