Hei!
bare lurer litt på en ting jeg...gutten min er nå 7mnd o en uke og har "aket" seg fremover i snart en måneds tid...dvs han drar seg fremover med hendene og hjelper til med beina(mest med det ene)
men han har magen i gulvet.men det går i rasenede fart da og over hele stuegulvet..det jeg lurer på er om han snart da kommer til å begynne å krabbe på ordentlig? opp på alle fire om dere skjønner? kusina hans hadde ikke denne "fasen"..hun gikk fra å ligge, til å sitte og så til å krabbe.
Kanskje han ikke kommer til å krabbe på ordentlig før han går?
Noen som har barn med samme kommesegfrempå-metode?
mamma`n til gullet
Sv: litt nysgjerrig bare
01:06 19.05.2008
Lillebror (på nå 1 1/2år) akte seg, for også ta bena opp i krabbestilling, og krabbe på ordentlig. tror ikke det er helt uvanlig at de først aker, også krabber.
jenta mi på 8mnder kommer seg fortsatt ikke frem, men aker seg til sidene og dytter seg bakover.
linda87<3 Nathalie 5/9<3
Sv: litt nysgjerrig bare
11:29 19.05.2008
hehe, disse barna finner sine finurlige måter å komme seg fremover/bakover/til sidene på :-)
Lilletulla mi var nesten 7 mns før hun kom seg fremover liggende, 9 mnd da satte hun seg opp på knærne og 11 mnd før hun krabbet!
nå er hun 15 mnd og har så vidt tatt sine første skritt, går opp til 20 skritt alene, men balansen er ikke helt på plass..
Han finner vel sin måte, din lille prins!
lilletulla og mamma
Sv: litt nysgjerrig bare
01:13 23.07.2008
mange barn aker seg slik som gutten din. Ett av mine barn gjorde ogsaa det, helt til han begynte aa gaa. Tror ikke det er alle som krabber ordentlig, for de kommer seg fram alikevell. Jeg tror begge deler er like normalt :-/
lillebror er " forsinket"
Sv: litt nysgjerrig bare
01:16 23.07.2008
Elste gutten min aket seg paa den maateen, helt til han begynte aa gaa. Tror det er normalt for de aa ikke krabbe , da de kommer seg fram.
lillebror er " forsinket"
Sv: litt nysgjerrig bare
07:56 23.07.2008
Gutten min gjør også sånn som din. Det har han gjort siden han var ca 6,5-7 mnd gammel (9,5 nå). For en mnds tid siden begynte han å krabbe opp på knærne sånn smått, men det blir helst til at han åler seg frem heller, for det går mye raskere.
Lille snupps
Sv: litt nysgjerrig bare
09:07 23.07.2008
jepp, sara aker, starta da hun var 6 mnd, nå 8 og beina brukes mer og mer, kommer opp i krabbestilling, men da er det mer gøy å heve og senke armene, enn å prøve å krabbe..ser en smule rar ut der hun humper, men hun koser seg, da!
line_n & sara
Sv: litt nysgjerrig bare
15:31 23.07.2008
Småen vår er 8,5 mnd og har ålet seg rundt i 2 mnd nå. Det går superfort og han har igrunne ikke behov for å krabbe. Men han heiser seg opp på alle fire stadig vekk, men gidder ikke bruke det som framkomstmiddel. Enda ihvertfall.
Men, han setter seg ikke. Han reiser seg opp på kne og sitter sånn. Han har god balanse, men av en eller annen grunn prøver han ikke å sitte engang.
De er så forskjellige disse små og jeg tror nok det meste er normalt. Tror ikke du skal bekymre deg.. enda kan han begynne å krabbe.
Barbafin
Sv: litt nysgjerrig bare
11:39 24.09.2008
Sønnen min gjorde det samme. Han dro seg fremover i en skikkelig racerfartfra han var 6 mnd. Vi trodde han kom til å hoppe over krabbestadiet, men det gjorde han ikke. Han begynte å krabbe når han var 10 mnd og gikk når han var 11 mnd når han holdt i lillefingen vår. Slapp seg når han var 13. mnd.
Når han begynte å krabbe og skulle hente noe på andre siden av rommet la han seg ned på magen igjen og dro seg over. Skjønner jeg godt. Det gikk jo mye fortere!!!!! :-)
mamma til 2 skjønninger
Sv: litt nysgjerrig bare
11:45 24.09.2008
Ian bunte å åle sæi på magen da han va ca 6 mnd.. 7,5 mnd bynte han å krabbe.. samtidig som han reiste sæi opp ved bord og d meste han kunne reise sæi opp etter... men han lærte sæi å sitte sjøl( komme sæi opp og ned i sittestilling sjøl) før han krabba.. bynte me å krabbe i krte avstander, når han skulle lengere va d magen som ga mest fart.. no e han strax 8 mnd å krabbe hele veien..
Renate D
Du må være innlogget eller medlem for å skrive innlegg.
Klikk her for å logge inn eller bli medlem