Bursdagsfeiring for DinBaby
Bursdagsfeiring for DinBaby og åtte ettåringer fra BIM-treffgjengen i Oslo
Denne gjengen møttes for første gang på BIM-treff i august 2000, og har siden "konvertert" til DinBaby og holdt sammen med ukentlig treff frem til nå. Vi i redaksjonen ble invitert på fest 31. januar 2002 for å feire ettårsdagen til de åtte barna, og ettårsdagen for lanseringen av DinBaby i samme slengen.
På "Child Planet" i Oslo var det stor stemning da vi ankom i kveldingen. Det yrte med små barn og litt større barn som var søsken, mødre og fedre!
Ikke enkelt å samle en så vilter gjeng!
På bildet: Ann Kristin Englan med Andreas, Monica Loftingsmoen med Lykke, Vanja Grut Johnsen med Vetle, Josefin Mattsson med Bastian Rausand, Marianne Derlick med Adrian, Hege Malkjærn med Thorstein, Tone Moseid med Sem Gabriel, Lone Knokfoss med Thea.
Lokalene var pyntet med ballonger og barnestolene sto klare rundt bordet. Etter å ha foreviget alle barna og mammaene (ettåringer sitter ikke stille i gruppe alene) var det pølser og potetstappe, relativt raskt utover det hele og de fint pyntede barna. En skikkelig fest med andre ord!
Ingen bursdagsfest uten pølser!
Mellom hovedretten og Ole Brum kaken var det gaver fra "Sprell" på menyen. I denne alderen gleder jo papir og bokser like mye som det som er inni, så stemningen var høy.
Gavene fra Sprell falt i smak, men papiret var nok like moro for de små.
Denne gjengen har truffet hverandre først sånn ca en gang i uken ettersom babyene ble født, men litt sjeldnere nå, ettersom mødrene har begynt å jobbe. Nå for tiden er det et rush med bursdager, så de kjenner hverandre
godt.
Lek og moro på Childplanet
Da kaken var vel inntatt/påsmurt bar ferden hjem for de ganske slitne ettåringene, med ballongene høyt hevet. Vi i DinBaby takker for invitasjon og et hyggelig besøk på Childplanet.